Tutaj jesteś

Łysienie u mężczyzn – jak poradzić sobie z problemem?

11 lipca 2022 Zdrowie łysienie u mężczyzn


Łysienie jest często dla mężczyzny dużym problemem emocjonalnym. Obniża poczucie własnej wartości i wpływa na wygląd. Jakie są przyczyny łysienia i jak można z nim walczyć?

Łysienie u mężczyzn – przyczyny

Wypadanie włosów u mężczyzn często ma podłoże genetyczne. Już dziadek, ojciec czy inni przodkowie musieli mierzyć się z tą przypadłością. Takie osoby mają większe predyspozycje do utraty włosów.

W pewnym wieku mężczyzna może zaobserwować u siebie łysienie androgenowe, które związane jest z osłabieniem mieszków włosowych, a po pewnym czasie ich wypadaniem.

Jedną z przyczyn łysienia u mężczyzn jest również przewlekły stres. Nie można również zapomnieć o zdrowym trybie życia. Łysienie u mężczyzn, którzy palą papierosy, spożywają alkohol czy nie przestrzegają zbilansowanej, zdrowej diety jest częściej zauważane.

Przyczyną łysienia u mężczyzn może być również spożywanie niektórych leków, grzybice skóry głowy lub choroby autoimmunologiczne.

Jak zapobiegać łysieniu?

Łysienie u mężczyzn jest zjawiskiem dosyć powszechnym. Nie znaczy to, że nie można mu przeciwdziałać i starać się opóźnić lub spowolnić ten proces.

Bardzo ważna jest higiena głowy. Łysienie u mężczyzn można spowolnić używając preparatów, które są przeznaczone do takich problemów. Używając odpowiednich kosmetyków, które dedykowane są słabym włosom mieszki włosowe będą się wzmacniały, a fryzura będzie wyglądała korzystniej. Jest to sposób na spowolnienie procesu łysienia.

Łysienie u mężczyzn można również powstrzymać odpowiednią dietą, która powinna zawierać takie produkty jak zielona herbata, czekolada, żurawina czy jabłka. Można również wspierać odżywienie organizmu suplementami, które zawierają L-karnitynę.

Ważne jest również uprawianie sportu, który dobrze wpływa na cały organizm. Dodatkowo redukuje również stres, który także jest odpowiedzialny za utratę włosów.

Przeszczep włosów – czy to jest skuteczne?

Łysienie u mężczyzn można również zniwelować poddając się zabiegowi przeszczepu włosów. Jest to zabieg, który wprowadzi zmiany, które z pacjentem pozostaną już na zawsze. Przeszczepione włosy już nie wypadną.

Zabieg przeszczepienia włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z miejsc mało widocznych i przeszczepieniu ich tam, gdzie ich brakuje. Jest to zabieg, którego efekty zależą od umiejętności manualnych lekarza.

Lekarz wykonuje na skórze głowy mnóstwo minimalnych nacięć, w które przeszczepia włosy. Trzeba pamiętać, że linia włosów musi wyglądać jak najbardziej naturalnie zarówno teraz, jak i w przyszłości. Im mniejsze kępki mieszków włosowych będzie przeszczepiał lekarz, tym większa jest szansa, że nowa fryzura będzie wyglądała naturalnie.

Przeszczep włosów jest zabiegiem, który nie przynosi efektów natychmiast. Przeszczepione włosy wypadną i dopiero po kilku miesiącach, na ich miejsce, wyrosną nowe. Są to te włosy, które pacjent będzie miał już na stałe.

Łysienie u mężczyzn jest dużym problemem. Nie znaczy to jednak, że nie można go rozwiązać, a mężczyzna nie może cieszyć się piękną i bujną fryzurą. Ważne są zabiegi kosmetyczne, ale również zdrowy styl życia, który wpływa również na kondycje włosów.

Redakcja strefaergonomii.pl

Nasi specjaliści, piszący artykuły na temat zdrowia, sportu, elektroniki i lifestyle'u, to eksperci posiadający bogate doświadczenie w swoich dziedzinach. Dzięki ich głębokiej wiedzy i pasji do tematów, które poruszają, dostarczamy czytelnikom treści, które nie tylko informują, ale również inspirują do zdrowszego trybu życia, aktywności fizycznej, oraz czerpania radości z nowoczesnych technologii i codziennych doświadczeń życiowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

czy jazda na rowerze odchudza