strefaergonomii.pl

Blog o zdrowiu, sporcie, karierze oraz elektronice.

Sport

Jakie są obecnie nietypowe sporty?

Jakie są obecnie nietypowe sporty?

Istnieją bardzo nietypowe sporty, które zaskakują niejedną osobę. Warto dowiedzieć się, które z nich są najbardziej abstrakcyjne.

Abstrakcyjna rozrywka sportowa

Okazuje się, że najdziwniejsze sporty na świecie mają bardzo mało wspólnego z dyscyplinami, które większość z nas podziwia w telewizji bądź ze stadionowych trybun. Ciekawą dyscypliną sportową jest Eukonkanto. Mowa tutaj o noszeniu żon. Jest to sport drużynowy, który faworyzuje tylko osobie żonate oraz zamężne. Warto wiedzieć, że eukonkanto to fińska interpretacja wyścigów, w której biorą udział panowie niosący na swych barkach swoje żony. Zasady tego sportu są banalnie prosty. Okazuje się, że zawodnicy mogą trzymać swoje drugie połówki na ramionach, w pozycji na „windę strażacką” bądź na plecach w pozycji do góry nogami. Tylko takie układy są dozwolone. W przypadku innych grozi dyskwalifikacja z zawodów. Trzeba wiedzieć o tym, że udział w takowych zawodach wymaga sporej kondycji od uczestników. Do tego trzeba mieć wiele siły. Oprócz tego panie muszą bardzo ufać swym mężom. Należy nadmienić, że eukonkanto nierzadko okazuje się bardzo interesującym sposobem na zacieśnienie więzów, które spajają małżeństwo. Jednakże ten medal ma również drugą stronę. Okazuje się, że żadna dama nie będzie zadowolona z tego, kiedy wprost z silnych ramion swego małżonka wpadnie w głębokie błoto bądź prosto do wody. Dodatkowo na trasie często znajduje się sporo podstępnych przeszkód. Dlatego jest to dość wymagający sport.

Nietypowy sport – cheese-rolling

Innym nietypowym sportem jest cheese-rolling. W przypadku, kiedy bieg z żoną na plecach nie zrobił wrażenia, warto przyjrzeć się tej dyscyplinie sportowej. Wiele ludzi wprawia w jeszcze większe osłupienie. Jest to bieganie za serem. Trzeba wiedzieć o tym, że zasady nie są bardzo skomplikowane. Sportowcy muszą zbiec ze szczytu góry, zanim na dół stoczy się ser w kształcie kręgu. Jest to bardzo dziwna dyscyplina sportowa, jednakże ma długoletnią tradycję. Pochodzi ona z Anglii. Bardzo dużo wieków temu stanowiono w wiosce Brockwort tradycję cyklicznych spotkań na szczycie wzgórza. Ta dyscyplina jest popularna w tamtym kręgu do czasów obecnych.

Jakie są nietypowe sporty?

Kolejną nietypową dyscypliną sportową jest boks szachowy. W wielu środowiskach boks jest określany mianem sportu przeznaczonego dla troglodytów. Następna dyscyplina zadowala nie tylko sportowców preferujących brutalną walkę, ale także takich, którzy cenią sobie strategiczną rozgrywkę. Jak się okazuje, boks szachowy łączy elementy walki w ringu z partią szachów. Trzeba wiedzieć o tym, że w ramach takowej rozrywki zawodnicy muszą stoczyć aż jedenaście rund. W pierwszych sześciu muszą poruszać się pionkami oraz figurami po szachownicy, a w następnych pięciu muszą się boksować. Okazuje się, że każda runda szachowa nierzadko trwa 4 minuty. Natomiast runda bokserska jest krótsza o jedną minutę. Twórcą tej dyscypliny sportowej jest Enki Bilala. Mowa tutaj o francuskim twórcy komiksów, który zasłynął w wielu kręgach.

Udostępnij