strefaergonomii.pl

Blog o zdrowiu, sporcie, karierze oraz elektronice.

Lifestyle

Jakie jest najcieplejsze miejsce na ziemi które warto zwiedzić?

Jakie jest najcieplejsze miejsce na ziemi które warto zwiedzić?

Osoby, które poszukują wymarzonego miejsca na spędzenie wakacji bardzo często zwracają uwagę na temperaturę. Jak łatwo się domyślić większość osób preferuje wysokie, a nie niskie temperatury. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą poznać najcieplejsze miejsce na ziemi.

Jakie są najgorętsze miejsca na naszej planecie?

Jednym z najcieplejszych miejsc na ziemi jest pustynia Lut, która znajduje się w Iranie. Na pustyni w niektórych miesiącach temperatura może osiągnąć nawet 70 stopni Celsjusza. Zmierzenie takiej temperatury za pomocą zwykłej stacji meteorologicznej jak łatwo się domyślić jest praktycznie niemożliwe. Dotychczasowy rekord odnotowany został przez satelitę NASA w 2005 roku i wyniósł 70,7°C. Niska wilgotność powietrza i wysokie temperatury sprawiają, że pustynia Lut jest miejscem niezamieszkałym przez ludzi. Niemal identyczna temperatura panuje w Badlands (Australia). Na pustynnych terenach także próżno szukać stacji meteorologicznej, dzięki której możliwy jest precyzyjny pomiar temperatury. W 2002 roku padł rekord 69,3 stopni Celsjusza, który także zarejestrowany został przez satelitę NASA. Jeżeli chodzi o najcieplejsze miejsce na ziemi to warto wspomnieć również o kotlinie Turfańska, która znajduje się w Chinach. Należy wspomnieć o tym, że jest to obecnie najgłębsza kotlina pochodzenia tektonicznego. W Stanach Zjednoczonych bardzo popularna jest również Dolina Śmierci, gdzie temperatura sięga nawet 55 stopni Celsjusza. Mowa tutaj oczywiście o popularnej pustyni Mojave, która znajduje się w Kalifornii.

Ciepłe miejsca gdzie warto wybrać się na wczasy?

Opisane powyżej najcieplejsze miejsce na ziemi jak łatwo się domyślić z wiadomych przyczyn nie nadaje się do zwiedzenia. Osoby, które chcą odpocząć w ciepełku powinny wybrać się na Seszele. Do zwiedzenia jest blisko 120 fantastycznych wysp i wysepek. Godne uwagi są przede wszystkim granitowe wyspy Mahé, Praslin oraz Silhouette. Wszystkie wyspy gwarantują rajskie widoki przez cały rok. Wśród wczasowiczów dużym zainteresowaniem cieszy się wyspa Le Digue na której znaleźć można najpiękniejszą na świecie plażę (Anse Source d’Argent). Seszele słyną z tego, że przez cały rok temperatura nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza. Najlepsze temperatury są w kwietniu i maju.

Osoby, które przepadają za wysokimi temperaturami mogą wybrać się również na Malediwy. Do zwiedzenia jest blisko 1200 wysp, które osadzone są na koralowych atolach. Błękitna laguna i piękny aksamitny piasek zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających wczasowiczów. Malediwy to idealne miejsce dla tych osób, które chcą popływać i ponurkować.

W sezonie letnim warto wybrać się również na Hawaje, które położone są na Oceanie Spokojnym. Najwyższe temperatury są na wyspie Kauai, która co sezon przyciąga urlopowiczów z całego świata. Polacy coraz częściej odwiedzają również Ko Phi Phi na Tajlandii. Nie można zapominać również o Palau, Balii i Mauritius. Są to miejsca, które można odwiedzić z całą rodziną praktycznie przez cały rok.

Udostępnij