Tutaj jesteś

Jakich kosmetyków do włosów zniszczonych warto używać?

22 listopada 2023 Lifestyle Jakich kosmetyków do włosów zniszczonych warto używać


Włosy nierzadko stanowią najważniejszą ozdobę wyglądu. Z tego powodu wiele osób pragnie uzyskać zdrowe i piękne kosmyki. Czasami nie jest to łatwe. Zniszczone i uszkodzone włosy potrzebują często specjalistycznych kosmetyków, które pozwolą im się odpowiednio zregenerować. Po jakie produkty do włosów warto sięgać, kiedy chce się uzyskać zdrowe i piękne włosy?

Profesjonalne produkty do włosów

Zaawansowane kosmetyki fryzjerskie mogą być ratunkiem dla każdego typu włosów. Profesjonalne marki, takie jak Olaplex, zapewniają znakomitej jakości produkty, które pozwalają szybko zregenerować się kosmykom. Ponadto wzmacniają je, nadają im blask, sprawiają, że są miękkie i przy tym nie naruszają ich struktury, w odróżnieniu od wielu tanich kosmetyków.

Naprawa uszkodzonych włosów

Marka Olaplex wprowadziła nie tylko wysokiej jakości kosmetyki, które można stosować samodzielnie w domu, ale i niezwykłą kurację ratującą zniszczone kosmyki. Zabieg ten jest znakomity do regeneracji włosów. W czym tkwi tajemnica? Ten innowacyjny proces umożliwia na regenerowanie i replikowanie mostków dwusiarczkowych kosmyków, które to ulegają uszkodzeniu podczas różnych zabiegów chemicznych, takich jak na przykład koloryzacja czy rozjaśnianie, ale i wysokich temperatur, które stosuje się nierzadko podczas stylizacji włosów, oraz czynników mechanicznych, czyli niepoprawnego czesania kosmyków, stosowania spinek z ostrymi krawędziami czy naciągania włosów podczas upinania. Dzięki zawartości polimeru w składzie takich produktów, jak szampon Olaplex, odżywka Olaplex czy maska Olaplex zniszczone wiązania są odnawiane, a składniki odżywcze, znajdujące się w składzie kosmetyków, przenikają do kosmyków i nadają im zdrowy oraz piękny wygląd. Tym sposobem włosy stają się silne i piękne.

Zabieg głębokiej pielęgnacji włosów

Zabieg polegające na głębokiej pielęgnacji włosów mogą składać się z trzech etapów, dwa z nich wykonuje się zwykle w salonie, zaś jeden w domu klienta. Proces ten zaczyna się od nałożenia na włosy preparatu odbudowującego kosmyki, który skutecznie rekonstruuje zerwane wiązania dwusiarczkowe i tym samym zapobiega dalszym zniszczeniom. Kolejnym etapem jest zastosowanie płynu, który przywraca do zdrowia połamane więzy, a ponadto sprawia, że włosy są silne i lśniące. Ostatni krok polega na odbudowie włosów, czyli zastosowaniu preparaty w domu, który będzie utrzymywać efekty uzyskane w salonie.

Preparaty do pielęgnacji i odbudowy włosów

W przypadku produktów marki Olaplex zastosowano specjalne oznaczenia, aby zarówno osoby pracujące w gabinetach fryzjerskich, jak i klientki wiedziały, jakie, jakie działanie mają konkretne kosmetyki. Tym sposobem wyróżniono:

– Olaplex 0 – preparaty, które mają za zadanie wstępnie przygotować włosy do zabiegu odbudowy;

– Olaplex 2 – kosmetyki o bardzo silnym działaniu;

– Olaplex 3 – produkty, które należy zastosować w drugim procesie kuracji. Olaplex 3 należy łączyć z preparatami z serii Olaplex 0 w domu;

– Olaplex 4 – to nic innego jak szampon Olaplex, który ma właściwości głęboko oczyszczające;

– Olaplex 5 – to odżywka Olaplex, która dostarcza cennych składników odżywczych i tym samym nawilża i odżywia je intensywnie;

– Olaplex 6 – krem wygładzający do stylizacji włosów;

– Olaplex 7 – olejek odbudowujący kosmyki;

– Olaplex 8 – maska Olaplex, która ma działanie głęboko regenerujące;

– Olaplex 9 – serum o działaniu odżywczym i ochronnym.  

Materiał zewnętrzny

Redakcja strefaergonomii.pl

Nasi specjaliści, piszący artykuły na temat zdrowia, sportu, elektroniki i lifestyle'u, to eksperci posiadający bogate doświadczenie w swoich dziedzinach. Dzięki ich głębokiej wiedzy i pasji do tematów, które poruszają, dostarczamy czytelnikom treści, które nie tylko informują, ale również inspirują do zdrowszego trybu życia, aktywności fizycznej, oraz czerpania radości z nowoczesnych technologii i codziennych doświadczeń życiowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sklep internetowy z kosmetykami